Kedilere Ev Yapımı Yemek

 

Yetişkin kediler günde iki öğün beslenmesi gereken canlılardır.Mama Yerine Alternatif Olarak Kedinize vereceğiniz ev yemekleri genel olarak protein ağırlıklı yiyecekler olmalıdır bunlara örnek et, tavuk, balık, kırmızı et ve diğer deniz ürünleri ile yapılan  ev yemeklerini özellikle haşlama olarak Kedilerinize Verebilirsiniz.

Kızartılmış ev yemeklerini kedilerinize sık vermeniz kedilerinizinin Vücudunda yağlanmasına neden olacak Sağlık Problemi Olarak kalp krizi riski doğuracaktır. Dikkatli Olmakta Fayda Var.

 

Kedilerinize asla çiğ et veya tavuk ile yapılan yemekler vermemelisiniz. Kedilerin mideleri ne kadar güçlü olursa olsun çiğ et çiğ tavuk ile yapılan ev yemeklerinde KEDİ HASTALIKLARINA parazitler ve bakteriler yer aldığı için bağırsak hastalıkları meydana gelme riski artacaktır. O yüzden Kedimize Kesinlikle Çiğ ( Pişmemiş ET VEYA TAVUK Vermiyoruz)

Et Veya Tavuk Gibi Haşlanmış Yiyecekleri Çok Sıcak Olarak Servis Edilmemeli Kedimizin Ağzında Yaralanmaya Sebep Olacaktır.

Ev yemekleri yapılırken acı biber veya ekşi gibi baharatlar Eklenmemeli Sade Bir Şekilde Baharat Olmadan Servis Sunulmalıdır.Yorum Yap

Daha yeni Daha eski