Buldog Köpek Cinsi Bilgileri

Buldog ırkına sahip köpeklerin genleri İngiltere’ye Ulaşmaktadır. Dünya genelinde çok popüler olan buldog köpeği yapısı ve şekli itibari ile uzaktan bile anlaşılmakta olup ilk dönemlerinde boğa dövüşleri ile nam salmıştır. Günümüzde geçmişle alakası olamayan bir hale gelmiş olup Aile içinde evcil bir yapıya gelmiştir.

Buldog Köpekler yaşam ömrü 7-11 sene arasında değişkenlik gösterip kilo olarak 20-27 KG arasındadır. Yetişkin bir Buldog Köpeği 30-45 santim arasında büyüklüğe sahiptir.

Buldog Köpeğinin Karakteristik Yapısı

Buldog Köpeklerin Belirgin yüz hatları kırışık ve şirin yüz ifadesi ile ilgi çekicidir. Aşırı güvenilir sevgi dolu nazik bir karaktere sahiptir. (BKZ Sihirli Annem Taci )

Çocuklara karşı iyi niyetli ve sevecenlerdir. Diğer evcil hayvan dostları ile anlaşmazlık yaşamamaktadır. Eğitimleri Basit ve Yetiştirilmesi basit köpeklerdir. Sadık olmaları tercih edilen bir tür olmasını sağlamıştır. Yemek kültürleri aşırı yüksek olduğu için düzenli ve porsiyonları ölçülerek verilmelidir serbest bırakıldıklarında yemek yeme ihtiyaçlarının fazlasını yerler bu düzensiz olduğunda şişkinlik sorunu ile karşılaşabileceği için yaşam süresini kısaltır hastalığa sebebiyet vereceği için dikkatli olmakta fayda var.

Banyo yapmaktan hoşlanırlar ayda 2-3 defa sorunsuz bir şekilde banyo yaptırabilirsiniz banyo sonrası kurulamayı unutmayın üşümesini engellersiniz.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski