Kedi Hastalığı FİP Nedir ?

Kedi Dostlarımızdan Ölümcül Düzeyde Olan FİP Hastalığı Evcil Kedilerde Bile Görülen ve Riskli bir sağlık sorunudur. Çoğu 2 Yaş altındaki kedilerde görülen ve sonu genellikle ölüm ile sonuçlanan FİP virüsü kontrol altına alınması güç tedavisi çok nadir olan yüksek ateş,doku reaksiyonu , vücutta sıvı birikimi ,halsizlik , zayıflama ,bitkinlik , görme organında zorlanma belirtilerine sahiptir.

Başlıca etkeni korona virüsün vücutta ki çoğunluğa geçmesi buna bağlı olarak sıvı birikmesi ile FİP oluşur. Genelde stres bağışıklığı baskılayan olgulardan sonra meydana gelir.

Belirtileri :

Kornik zayıflama

Enerji Düşüklüğü Mutsuzluk ve İlgisizlik

Aşırı Derecede Yüksek ATEŞ

Görmede Gerileme

Solunum Eksikliği

Karın ve Kalp Bölgesinde Sıvı Birikmesi ile oluşan şişkinlik

Genellikle antiviral ilaçlar ve anti-inflamatuar ilaçlar tedavi sürecinde kedilere uygulanabilmektedir. Özellikle antiviral ilaçlar, bağışıklık siteminin virüslere karşı daha etkili ve aktif savaşmasını sağlayabilen bir dizi materyal içerirler. Dr. Al Legendre tarafından yapılan bir ilaç geliştirme çalışmasında, Deneysel bir poliprenil immünostimülan materyalinin kullanıldığı ilaç, toplamda 200 kediye uygulandı.

İlacı Kullanan 60 kediden 52’si Hayatlarına Devam Etti. Bu İlaç Sayesinde FİP Hastalığına Yüksek Bir Ölçüde ÇARE olundu ve Hayvan Dostlarımızı Kurtarmasına Bilgisi İle Başarı Sağlayan DR.AL Legendre Hayvanseverlerin Umudu Oldu.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski