Alman Kurdu Irkı ve Özellikleri

Alman Kurdu Irkı ve Özellikleri

Alman Kurdu Köpeği iki isimle adlandırılır ilk adı Alman Çoban Köpeği ikincisi ise başlıkta belirtildiği gibi Alman Kurdu olarak nitelendirilir. Aşırı doygun kas yapısı şekil yapısı itibari ile kurt görünümüne sahip yanınızda olduğu sürece sahibine varlığı ile öz güven aşılayan bir Almanya kökenli bir köpek türüdür. Alman köpeğimiz hakkında size özellikleri, yapısı, bakımı, hastalıkları ve eğitimi hakkında bilgiler vereceğiz.

Alman Çoban Köpeği Özellikleri

Alman Kurdu Köpeğin Dişi ve Erkek Boyutları birbirine aşırı yakın bir boy uzunluğuna sahip olsalar da genellikle dişiler 55-60 cm erkekler ise 60-65 cm arasında bir uzunluğa sahiptir. Erkek Alman Kurt Köpeği dişilere nazaran 10 kilogram daha iridir. Dişiler 20-35 erkekler 35-45 arasındadır. Ağırlıklar tamamen hayvan dostunuza verdiğiniz yemek düzeni verimli mamalar ilgi ile orantılıdır. Yüz hatları sinirli olduğu anlarda aşırı korkutucu olabilmekle beraber sevildiğinde ve mutlu olduğunda da bir kedi kadar tatlı olabilmektedir. Çoğunlukla tüylerinin renk yapısı sarı – kahverengi – siyah olmaktadır. Zekâsı ile nam salmış bir köpek cinsidir. Avrupa ve Amerika’da aşırı sevilen ve beslenilen bir köpek cinsidir.

Alman Köpeği Eğitimi

Alman çoban köpeği genetiğinden gelen beyin yapısı sayesinde kendine özgüveni aşırı yüksek bir yapıya sahiptir. Eğitimlerini kolaylaştıran gen yapısı, öğrenmeye elverişli askeri düzen görevlendirilme, verilen görevi yerine getirmeyi zevkle yapma eğilimleri yüzünden sahibine oldukça bağlı bir yapıya sahipler. Sahibinin tüm isteklerini kendine şartlandırır bu yüzden sahibi ile arasında çok sıkı bir bağ kurar.

Pin

Alman K9 Köpek Sağlığı

Alman Çoban Köpeği ortalama yaşam süresi değişkenlik gösterilebilmek ile beraber tahmini 10-14 yıl ömürleri vardır. Kritik sağlık sorunu olarak 3 önemli konu ile sıkıntılar yaşamaktadır.

1: Kalça Çıkığı

2: Mide

3: Kulaklar

Alman Kurdu 1.ci genel hastalığı olan Kalça çıkışı genelde anne ve babasından kaynaklıdır. Veteriner hekim ile ameliyat yöntemiyle tedavisi mümkün olsa bile hastalığı olmayan bir Alman Kurdu gibi güçlü ayaklara sahip olamaz.

Alman Çoban Köpeği 2.ci sorunu olan Mide rahatsızlığı yaşayabilmekte belli bir sebep aranmaksızın her hayvan dostumuz gibi çiğ et (pişmemiş yiyecekler) tavsiye edilmemektedir. Sorunsuz bir mide için kaliteli besine sahip Köpek Maması pişmiş besin kaynağı olarak zengin yiyecekler ve tabi düzenli bir beslenme ile bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

 Alman Köpeği 3.cü problemi Kulak Düşkünlüğü hayvan dostumuz için hiç istenmeyen bir hastalıktır.

Genellikle genlerinden kaynaklı bu hastalığa maruz kalmaktadırlar. Kulağı düşük alman köpekleri cins yarışmalarına dahil edilmez ve çoğalmasına izin verilmemektedir.

Alman Polis Köpeği Kullanımı

Kullanım amacı tamamen sahibine bağlı olmakla beraber çok yaygın olarak bilinen polis köpeği olarak hizmet ederler. Keskin ve İçgüdüsel köpek hisleri sayesinde patlayıcı uyuşturucu veya ceset gibi yasal olmayan tüm suçları teşhis edebilme yeteneğine sahiptirler. Askeri personeller tarafından tuzaklar, mayınlar düşman algılama gibi yetenekleri sayesinde tercih edilmektedir. Gen yapıları sayesinde ciddiyetlerinden asla uzaklaşmadığı için bütün görevleri tam anlamıyla 4/4’lük yerine getirirler.

 

Yorum yapın