Ankara Kedisi Özellikleri Ve Karakteri

Ankara Kedisi Türkiye’de tercih edilen ve beslenmek için en çok tercih edilen cinslerden biridir. Tüylerinin uzun ve şık bir görünüme sahip oldukları için beyaz renkte olanlar tercih edilmektedir.

Ankara Kedisi Dış Görünümü

Uzun parlak tüy yapısı yele görünümüne benzediği için savrula savrula aşırı hoş bir güzelliğe sebebiye vermektedir. Vücut yapısı kaslı ve kemik yapısı güçlüdür bacakları diğer kedi türlerine göre uzundur.

Ön 2 bacağı Arka 2 Bacağından daha kısa yapıya sahiptir oturuşları bu yüzden daha belirgindir. Gözleri mavi, sarı, yeşil renklerde çeşitlilik gösterebilir.

Pin

Ankara Kedisi Karakteristik Yapısı

Zeki ve Sosyal yapıya sahiptir Ankara Kedisi Sahibi ile arasında sıkı bir bağ kurar, Yaşadığı evi korur kendisini evin parçası haline getirip adeta bir köpek gibi gerekli gördüğü durumlarda savunmaya geçebilir. Çocuklu Aileler İçin İdealdir.

Ankara Kedisi Hastalığa Karşı Direnci

Ankara kedisi metabolizması hızlı ve antikor sayısı bünyesinde fazla bulundurduğu için bağışıklığı yüksektir. Ancak 2 farklı renk yapısına sahip Ankara Kedilerinde işitme sorunları olabilir. Kulaklarını temiz tutmalı dışarıya çıktığınızda gözetiminiz altında olmalı dışarıdaki bakteriler Ankara Kedinizin narin kulaklarını zedeleyebilir.

Ankara Kedisinin Yemek Düzeni

Diğer kedi türlerini beslediğiniz gibi standart mama verebilirsiniz herhangi bir özene gerek yoktur şunu yine belirtmekte fayda var.

Sürekli Kuru Mama Vermeyiniz diğer kedi türlerinde olduğu gibi kuru mama dışında yaş mama vea kedi ödül maması tercih edilebilir.

Bazen Kuru – Yaş Mama Karıştırılıp verilebilir.

Yorum yapın