Havrita Uygulamasına Tepki

Havrita Uygulamasına Tepki

Havrita uygulamasına hayvan severlerden gelen tepkiler çığ gibi büyüyor. Havrita adlı uygulama sokak hayvanlarının havrita uygulamasını kullanan kişiler tarafından konum tespiti yapılarak paylaşılmakta bu uygulama harita üzerinden sokak köpeklerinin bilgisi giriliyor. Uygulama başıboş köpek sorunu olarak sosyal medya hesapları ile iş birliği içinde çalışılıyor. Hayvan severler uygulamaya tepkili çünkü onların can güvenliğini tehdit ettiklerini düşünüyorlar.

Havrita uygulaması yüzünden pati sever dostlarımız endişeli sokak hayvanlarını öldürülmesini kişilerin kötüye kullanımının olduğu kanaatindeler. Havrita devlet tarafından denetleme olmadan açılmış olduğu yasal prosedürü tanımadıklarını acilen düzenleme getirilmesi taraftarı olan hayvan dostları uygulamanın kapatılması veya ek düzenleme getirilmesi için sosyal medya dan imza kampanyası başlattılar şu ana kadar 500 bin den fazla imza atıldı.

Son günlerde yaşanan sokak hayvanları zehirlenmesi, öldürülmesi ve yaralanması Havrita uygulaması yüzünden yaşandığı ileri sürülüyor. Faili Meçhul bu olayların acilen tespiti yapılması gerektiğini savunan pati sever hayvan severler katliama dur demek için çalışmalara ara vermiyor.

Olayların çoğaldığı zehirlenmelerin arttığı yavru köpeklerin taşlanması, kovalanması insani suç sayılsın isteyen hayvan koruma ekipleri geçtiğimiz günlerde yaşanan Ankara’daki Köpek katliamı ve İzmir’in Tire İlçesinde Zehirli kıyma ile öldürülen 6 köpek ve 2 kedinin bu uygulama yüzünden olduğu kanısında.

Yorum yapın