Köpek Egzersizleri Nasıl Yapılmalı?

Köpek Egzersizleri Köpeğinizin Sağlıklı Kas Yapısı Ve Kemik Yapısı Oluşması için gereklidir. Beslenme gereksinimlerinden egzersiz ve bakıma kadar her şeyin köpeğin ırkı dikkate alınarak uygulanmalıdır. Bu Köpeğin Türüne Göre Değişiklik Gösterebilir.

Egzersiz Nasıl Yapılmalı?

Tüm köpeklerin egzersiz ve yürüyüş yapmaya ihtiyacı vardır ancak şunu unutmamak lazım egzersizin miktarı ve türü Köpek yaşlarına, büyüklüklerine ve cinsine göre değişir.

Egzersiz yapabileceği bir alan ve zaman aralığının olmasına dikkat edin: Köpeğin yürüyüşleri, yalnızca tuvalet zamanı olarak düşünülmemelidir.

  • Az ve sık: Orta boy, büyük ve çok büyük köpeklerin kemik ve eklemlerinin geliştiği büyüme dönemlerinin daha uzun olduğunu unutmayın. Bu nedenle, daha da büyüyene kadar uzun yürüyüşlere çıkmamaları veya belirli sporları yapmamaları gerekir, aksine bu faaliyetlerin az ve sık olması tercih edilmelidir.
  • Oyuna zaman ayırın: Oyunlar, bir köpeğin egzersizinin doğal bir parçasıdır ve psikolojik gelişimine yardımcı olur. Köpeğinize birkaç yönden faydalıdır: Onunla zaman geçirmiş olursunuz, bağlanmayı destekler, kilosunu kontrol altında tutar, zinde kalmasını sağlar ve kalp damar ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Diğer köpeklerle tanıştırın: Sosyalleşmelerine yardımcı olmak için yavru köpeklerin diğer köpeklerle ve diğer hayvanlarla karşılaşması ve mümkün olduğunda aile gezilerine katılması gerekir.
  • Dışarı çıkarın: Yavru köpeğinizi dışarı çıkarmak için beklemeyin. İki aylıktan itibaren çevresini keşfetmeye başlamalıdır.
Yorum yapın