Köpekler Nasıl Beslenmeli ve Neler Yemeli ?

Köpekler Nasıl Beslenilmeli?

Köpek dostlarımıza hepimiz değer veririz. Fakat sadık köpeğimizin besine ve düzenli yemeğe ihtiyacı vardır. İnsanların en çok baktığı evcil hayvanların başında yer alan köpekler nasıl beslenilmeli ne türden yemek verilmeli en çok araştırılanlar arasındadır.

Köpekler de Yemek ve Mama

Köpek dostlarımız insanlar gibi her gün düzenli gıda tüketmesi gerekir. Küçük yavru köpekler ve yetişkin köpeklerin yemek ihtiyacı farklıdır. Yavru köpeklerin 0-1 yaş köpek mamaları ile beslenilmesi önemlidir ayrıca donuk mamalar gelişimlerine hız katar. Köpekler çoğu zaman katı yemeklerden hoşlanır bunlar tavuk ve et ürünleri başta olmakla beraber ayrıca mama verebilirsiniz.

Pin

Köpekler Nasıl Beslenilmeli?

Köpek dostumuz bir yavru ise ebeveynin den anne sütü ile beslenilmesi en iyi besin kaynağı olup psikolojik olarak ta kendisini rahatlatacak etkiye sahiptir. Yetişkin köpekler kuru yiyecekler ve mama verilebilir. Köpeğinizi tatlı olan gıdalardan kesinlikle uzak tutun köpekler için başlıca hastalıklara etken olacağı gibi ömrü boyunca sağlığını tehdit edecektir. Günlük ortalama 4 litre su içilmesi köpeğiniz için tavsiye edilmektedir.

Köpekler Yemek Düzeni Nasıl Olmalı?

Erişkin köpekler için tavsiye edilen besin düzeyi günde en az 2 kez olup bu sayı 3’e çıkartılabilir. Sabah öğlen ve akşam 3 er öğün olmakla beraber eşit düzeyde olmasına özen göstermeniz sağlıklı bir besin programına dahil olacağı için köpeğinizin kas ve kemik yapısına olumlu etkisi olacaktır.

Yorum yapın