Köpekleri Nasıl Beslemek Gerekiyor ?

Köpeğinize Değer Veriyorsanız İlk Önceliğiniz Temiz 2 Kap Olmalı Birisine Mama Diğerine İse Su Eklenmeli ve Mama Kapları Temiz Olmalı Bunları Düzenli Temizlemek Gerekiyor. Yıkama İşlemi Bittikten Sonra Kuru Tutmaya Özen Gösterin.

Yavru Köpeğin Büyümesinde Kemiklerin Güçlü Tutulması İskelet Yapısı Kas Yapısının Olabildiğince Gerekli Besin Kaynaklarını Alabilmesi İçin Yemek Düzenine ve Protein Bakımından Zengin Mamalar İle Beslenmesi Öğünleri Düzenli Verilmelidir.

İlk 6 Ay Çok Hızlı Büyür Ve Gelişimlerini Sağlarlar.

İkinci Dönem Olarak Tabi Edilen 6 Aydan Sonraki Süreç Ortalama 6-10 veya 15 Ay (Irk ‘a Göre Değişkenlik Gösterebilir.) Bu Süreçte Kalıcı, Güçlü Çene Yapısı ve Keskin Dişlere Sahip Olmaya Başladığı Dönemdir.

İlk Haftalardaki Bağışıklık Anne Sütünden Yavruya Geçiş Yapılıp 1-4 Ay Arasında Anne Köpekten Yavruya Bağışıklık Korunur.

Köpeğiniz İçin Beslenme Önerisi :

5-6 Ay Arası 3 Öğün Şeklinde Sabah-Öğle-Akşam Olarak Besleyin. Saatleri Düzenli Olmasına Özenin.

6 Ay Sonrası Bunu 2 Öğüne Düşürebilirsiniz.

Ayrıca Farklı Bir Mama Markasını Aldıysanız ve Yemekte Çekimserlik Olması Durumunda Eski Mamadan %70 yeni Mamadan %30 Olarak Başlayın Ve Bunu Git Gide Yeni Mama Oranını Yükselterek Eski Mamayı %0’a İndirene Kadar Süreci Devam Ettirin.

Köpeğinize Asla Pişmemiş Tavuk veya Et Ürünleri Vermeyin Bu Tür Pişmemiş Yiyecekler Köpeğinizin Hastalanmasına Sebep Olacaktır .

Böyle Bir Sorun İle Karşılaştığınızda Bilgi Almak İçin Diğer Makalelerimize Göz atabilirsiniz.

Bu Makale PatiGram.com Tarafından Yazılmıştır.

Yorum yapın