Tekir Kedisi Kişilik ve Karakter Özellikleri

Tekir kediler yapılarından dolayı bulundukları ortam ve koşula göre diğer kedileri ile anlaşmama durumunda savunma iç güdüsünden kaynaklı kavga edebilirler. Genellikle sokakta yaşayan Tekir Kediler asi olup bağımsızlıklarını aşırı benimsediği için diğer kedi türleri ile iyi geçinmezler. Kendi Türündekiler ise üstünlük kurma çabasına girdiklerinde kavga etmeleri kaçınılmazdır. Fakat kavga sonrası 1 dakikadan kısa süre içerisinde aynı kedi ile oturmuş veya oyun oynamış olarak inceleyebilirsiniz. Tekir Kedilerin bu tip davranışları şaşırtıcı derecede olsa da genellikle yaşanmaktadır.

Tekir Kediler Dış Dünya İle Aşırı Uyum İçerisinde olduğunu unutmamalıyız Bu tür kediler tek başlarına yemek ihtiyacını ve tuvalet ihtiyacını doğal koşullar ile kimseye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilir.

Tekir Kedisi evcilleştirilmeye çalıştığında, eve getirdiğinizde ortamı tanıyabilmek kendini güvende hissedebilmek ve bulunduğu ortamı benimseyip kendine alan kurmak için evin her köşesini didik didik tarayıp inceleyeceği için ilk başlarda rahat bırakıp evi tanımasına ve sahiplenmesi için Tekir Kedinize zaman gösterin.Evi inceledikten sonra Tekir Kediniz evdeki mobilyaları bıraktığınız mama kabının yerlerini ezberler rahatlaması durumunda iyice koltuklarınıza yayılıp uyur korktuğunda ise evde kendini güvende hissedeceği köşe ye geçip saldırı pozisyonuna geçer. Korkup saklandığında onu ürkütmeyin müdahale etmeyin daha çok korkacak ve çiş kaka yapmasına sebep olacaktır onu rahat bırakın korkusu geçince kendiliğinden yanınıza gelecektir. Tekir Kediler dış dünyayı sevdiği için kapınıza dikkat edin aniden kaçma girişiminde bulunabilir hatta birkaç gün eve gelmeyebilir sakın korkup telaşa kapılmayın 1-2 gün sonra aniden kapınızda miyavlama sesi duyup içeriye evine gelmek isteyebilir. Benzer olayların önüne geçmek için evinizde kedi güvenlik önlemleri almalısınız.

Pin

Tekir Kediler Zekâ bakımından Akıllılardır kendilerine faydası olan hoşuna giden şeyleri anında beyinlerine kazıyıp yer edinirken sevmedikleri şeyleri ise hiç umursamazlar. Eve başka kedi getirdiğinizde onunla ilgilendiğinizde veya ortak mama kabı kullandığınızda sahiplendiği ortamı paylaşmak istemediği için hem sizinle hem de eve gelen yeni kedi ile kavga edebilir size küsebilir hatta kendini aşırı strese sokup hastalanabilir. Tekir Kedilerin tuvalet ve mama yerlerine hemen adapte olma becerisine sahiptirler.

Tekir kediler Her kedi türünde olduğu gibi oyun oynamaya aşırı hevesli olup onunla zaman geçirmenizi ister uzun süre duygusal bağ ve oyun ihtiyacı karşılanmayan kediler size küsüp kendi kendine yetinmeye çalışacaktır bu durumda sizden uzak durup sevdirmemeye çalışacaktır.

Tekir kedilerin inanılmaz saklanma iç güdüsü vardır aniden sizin onu bulmanız için saklanabilir yada korktuğu için kendine saklanabileceği alana yönelir.

Saklanma yetenekleri oldukça yüksek olan tekir kedilerimizi bazen evde hiç olmadık yerlerde bulabilir onlar ile aniden saklambaç niyetine oyun oynayabiliriz.

Yorum yapın